نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مشکلات با اعضای خانواده

1842
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21862
    تشکـر
    500
    تشکر شده 144 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

مشکلات با اعضای خانواده

بابام اجازه نمیده بیرون خونه کار کنم.دوست دارم گاهی با کسی حرف بزنم بعضی دوستم هستن که باهاشون تماس می گیرم اما مدام با خودم می گم خب نکنه به این کار عادت کنم.دلم می خواد دوباره ازدواج کنم اما هنوز مورد مناسبی پیش نیومده.با خانواده ام راحت نیستم .خواهرام مدام دیگران مسخره می کنن اگه باهاشون همراه باشم مشکلی نیست ولی اگه با کسی مخالف باشن یهو دروبر شو خالی می کنن شما بگین چطور تنهایی مو پر کنم؟

2. کاربران زیر از مهسا90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21928
    تشکـر
    6
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تنهایی

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا90 نمایش پست ها
    بابام اجازه نمیده بیرون خونه کار کنم.دوست دارم گاهی با کسی حرف بزنم بعضی دوستم هستن که باهاشون تماس می گیرم اما مدام با خودم می گم خب نکنه به این کار عادت کنم.دلم می خواد دوباره ازدواج کنم اما هنوز مورد مناسبی پیش نیومده.با خانواده ام راحت نیستم .خواهرام مدام دیگران مسخره می کنن اگه باهاشون همراه باشم مشکلی نیست ولی اگه با کسی مخالف باشن یهو دروبر شو خالی می کنن شما بگین چطور تنهایی مو پر کنم؟
    من انقد تنهاییمو پر کردم الان به مشکل اناخابی برخوردم.همه اش هم بخاطره عوض کردن همه نوع دختر بوده.از چادری و ابرو برنداشته بگیر تا داف شاسی بلند همه جور دوست داشتم الان به ننه خودمم که ۷۰سالشه شک میکنم!!!

کاش از اول تنها بودم.کاش....

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن۶۶ نمایش پست ها
    من انقد تنهاییمو پر کردم الان به مشکل اناخابی برخوردم.همه اش هم بخاطره عوض کردن همه نوع دختر بوده.از چادری و ابرو برنداشته بگیر تا داف شاسی بلند همه جور دوست داشتم الان به ننه خودمم که ۷۰سالشه شک میکنم!!!

امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

5. کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

اين نوع فرمايش شما برازنده شما و سايت نيست بزرگوار
    حداقل من نمي پسندم
    بهتر دونستم نظرمو خدمتتون بگم

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

7. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا90 نمایش پست ها

سلام بر شما

در هر وضعیتی راضی باشید
    شاید به نظر برسد کنار آمدن با خودتان و وضعیت فعلی تان باعث می شود در مبارزه با تنهایی یک پله به عقب بروید تا جلو، اما این طور نیست. هرچه بیشتر اخلاقیات خود را بپذیرید و با آنها کنار بیایید، بیشتر احساس اعتمادبه نفس و شادی خواهید کرد یعنی حتی می توانید از تنهایی هم لذت ببرید.

وقتی تنها هستید به جای بیکاری و نشستن مقابل تلویزیون، کارهایی انجام دهید که از آن لذت بیشتری می برید. به خودتان برسید، روی صورت تان ماسک مرطوب کننده بگذارید، ناخن های دست و پای تان را مانیکور و پدیکور کنید، به موزیک مورد علاقه تان گوش دهید، فیلم مورد علاقه تان را ببینید و هر کاری که باعث شود وقت تان را به شادی و خوشحالی بگذرانید، انجام دهید.

افکار منفی را دور بریزید
    اکثرا وقتی تنها هستید و کاری برای انجام دادن ندارید افکار منفی به راحتی به ذهن تان راه پیدا می کنند، افکاری مانند اینکه به اندازه کافی خوب و موفق نیستید و به همین دلیل زندگی اجتماعی و ارتباطات خوبی ندارید. این موضوع کاملا قابل درک است اما تحقیقات نشان می دهند این تفکرات جلوی پیشرفت شما را می گیرد. لحظه ای که ابر سیاه تفکرات منفی بر شما سایه می افکند و احساس می کنید این وضعیت قابل تغییر نیست، بلافاصله به آن پایان دهید. افکارتان را مثبت کنید. به خودتان بگویید که در حال تغییر هستید و به زودی با افراد جدیدی آشنا خواهید شد.

با اعتماد به نفس راه بروید
    زمانی که از زندگی خود راضی نبوده و احساس ناراحتی می کنید، حرکات و حالات بدن تان همه چیز را آشکار می کند و این باعث می شود دیگران و حتی اطرافیان از بودن در کنار شما خودداری کنند؛ در نتیجه همچنان در چرخه منفی تنهایی باقی خواهید ماند. برای جلوگیری از این وضعیت، در یک آینه حرکات و حالات بدن خود را بررسی کنید. توصیه ما این است که شانه های تان را باز کنید، قوز نکنید، با اعتماد به نفس راه بروید و حواس تان باشد دست به سینه نباشید، زیرا گرفتن حالت دفاعی به خود باعث می شود دیگران فکر کنند دوست ندارید به آنها نزدیک شوید، در حالی که قصد شما این نیست.

در برقراری ارتباط با دیگران درنگ نکنید
    اگر به احساس تنهایی خود رسیدگی نکنید پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد و این وضعیت برای تان تبدیل به یک حالت معمولی و حتی راحت خواهد شد. چون انسان ها معمولا با پیروی از یک جریان ثابت روزمره احساس امنیت بیشتری خواهند کرد؛ پس از همین لحظه دست به کار شوید و خود را از این شیوه نجات داده و آماده برقراری ارتباط با افراد جدید شوید.(البته با رعايت همان حدودي كه در زندگي خانوادگي خودتان برايتان تعريف شده) وقتی سوار آسانسور محل کارتان می شوید به افراد غریبه ای که در کنارتان ایستاده اند سلام کنید و لبخند بزنید. زمانی که از فروشگاه خرید می کنید با فروشندگان وارد صحبت شوید تا در مراجعه های بعدی شما را به یاد آورند. اینها راه کارهایی است که به اصلاح روابط اجتماعی شما می انجامد. زمانی که یاد گرفتید چگونه از تمامی لحظه ها و فرصت های کوچک برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید، اعتمادبه نفس تان بالا می رود.

راه هایی برای پیدا کردن دوستان تازه
    برای آشنایی و دوستی با افرادی که به شخصیت شما نزدیک تر هستند، در مکان ها و موقعیت هایی قرار بگیرید که به آنها علاقه مندید. برای مثال اگر به ورزش علاقه دارید می توانید با ثبت نام در یک باشگاه ورزشی دوستان زیادی پیدا کنید یا اگر دوست دارید زبان جدیدی یاد بگیرید، در یک کلاس زبان شرکت کرده و با هم کلاسی های خود رابطه دوستی برقرار کنید. جشن ها و بازارهای خیریه نیز مکان خوبی برای آشنایی با افراد جدید به شمار می آیند. در واقع اگر شما اهل کارهای نیکوکارانه هستید قطعا در این جاها افرادی مثل خودتان را خواهید یافت.

این عادت بی نظیر را ترک نکنید
    برای بالا رفتن اعتماد به نفس تان سعی کنید هر هفته کارهای جدیدی انجام دهید، به مکان های جدید بروید و با افراد جدید هم جنس خودتان آشنا شده و این اخلاق را تبدیل به یک عادت همیشگی خودتان کنید. اگر در تمرین این هفت مرحله احساس ضعف و ناتوانی کردید، ناامید نشده و به عقب بر نگردید. هرچه بیشتر در این زمینه فعال باشید زندگی تان بهتر خواهد شد.

توجه توجه : در برقراري ارتباط با جنس مخالف خودتون بسيار دقت كنيد.هيچ كسي نمي تواند بگويد برقراري ارتباط با جنس مخالف ممنوع اما طبيعي هست كمي محتاط تر باشيد
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

9. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21928
    تشکـر
    6
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    اين نوع فرمايش شما برازنده شما و سايت نيست بزرگوار
    حداقل من نمي پسندم
    بهتر دونستم نظرمو خدمتتون بگم

دلتون هميشه سبز
    مهم محتواش بود که مشکل منه.من انقد برای فزار از تنهایی برای فراموش کردن این یکی رفتم سراغ اون یکی که
    الان به مشکل بر خوردم.

اینم تایپیکمه.اگه میتونید کمک کنید.مرسی
    http://forum.moshaver.co/f134/%D8%A7...70/#post130270

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

مهم محتواش بود که مشکل منه.من انقد برای فزار از تنهایی برای فراموش کردن این یکی رفتم سراغ اون یکی که
    الان به مشکل بر خوردم.

اینم تایپیکمه.اگه میتونید کمک کنید.مرسی
    http://forum.moshaver.co/f134/%D8%A7...70/#post130270
    در مجموع بهتر بود به استارتر احترام ميزاشتين و سوال ايشون رو پاسخ مي داديد

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

این احساس رو کاملا درک می کنم. فراموش نکنید که ما دو بعد داریم. یک بعد ما که بعد حیوانی ماست، خواسته های خودش رو داره. نمی شه سرکوبش کرد. نمیشه بهش بی اعتنا بود رابطه با جنس مخالف هم از خواسته های اونه. این مساله با طرز فکر آدم منافاتی نداره. موفق کسی هست که بتونه هر دو بعد زندگی خودشو جلو ببره. هم خواسته های نفسش رو تعدیل کنه و هم به مطالعاتش برسه و روحیه خودش رو تقویت کنه. این احساس تنهاییها از اعتراض نفس درون آدم نشات میگیره و اگه حل نشه جلو بقیه فعالیتهای آدم رو هم میگیره. مثل آدم گرسنه که از سایر فعالیتهاش هم می مونه.

13. کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21862
    تشکـر
    500
    تشکر شده 144 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مشاور. نمایش پست ها
    این احساس رو کاملا درک می کنم. فراموش نکنید که ما دو بعد داریم. یک بعد ما که بعد حیوانی ماست، خواسته های خودش رو داره. نمی شه سرکوبش کرد. نمیشه بهش بی اعتنا بود رابطه با جنس مخالف هم از خواسته های اونه. این مساله با طرز فکر آدم منافاتی نداره. موفق کسی هست که بتونه هر دو بعد زندگی خودشو جلو ببره. هم خواسته های نفسش رو تعدیل کنه و هم به مطالعاتش برسه و روحیه خودش رو تقویت کنه. این احساس تنهاییها از اعتراض نفس درون آدم نشات میگیره و اگه حل نشه جلو بقیه فعالیتهای آدم رو هم میگیره. مثل آدم گرسنه که از سایر فعالیتهاش هم می مونه.
    این هم نظری است اما فکر نمی کنم به موضوع مطرح شده مرتبط باشه

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24604
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و عرض ادب و احترام
    من 15 سالمه ولی شدیدا تنهام از مدرسه که میام مامان و بابام هر دو تا شش سرکارند شش که پدرم میاد با نبودنش فرقی نمیکنه چون میره سره کتاب ها و روزنامه های خودش منم ادم نیستم از اون طرف مادرم که میاد اونم میره سره کاره خودش منم تنهایه تنها چندین میلیون بار از بچه گی بهشون گفتم یه بچه دیگه بیارین ولی انگار نه انگار با گریه با خنده با التماس با هرچی بهشون گفتم ولی اصلا اهمیتم نمیدن از نظر نیازی همه چیز برام فراهم کردن ولی چه فایده وقتی نمیدونن درونم چه خبره چه فایده وقتی نمیدونن دارم از داخل میمیرم . خودم خیلی الکی خودمو شاد و خوشحال نشون میدم و سعی میکنم با داستتان های توی فکرم و تخیلاته بیهوده ام سرم رو گرم کنم ولی تا کی باید از خودم دیوونه بازی در بیارم و تو تخیلاتم زندگی کنم؟ توروخدا کمکم کنید دارم دچار افسردگی میشم .
    متشکرم

16. کاربران زیر از sasa6volleyball بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزیزم، من اگه جای تو بودم هر روز یک برنامه واسه خودم می ریختم. یک روز عصر شنا. یک روز عصر خوندن کتابهای تاریخی، یک روز عصر کتابهای علمی و مذهبی می خوندم و یک روز هم برای دوچرخه سواری توی پارک وقت می ذاشتم. اونقدر سر خودم رو شلوغ می کردم که نتونم به چیز دیگه ای فکر کنم. منتظر نباش بقیه برات تصمیم بگیرن تو دیگه بزرگ شدی باید بتونی خودتو مدیریت کنی. بدون شرایطی رو داری که خیلیها دوست داشتن جای تو بودن. ضمنا نماز بخون و از خدا همه چی رو بخواه مطمئن باش شاد و ارام خواهی بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد